Share This:

3. Mobilya Ar-Ge Proje Yarışmasının 1. lik Ödülünü

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Öğretim Üyelerinden

Doç.Dr. Z.Candan ve Prof.Dr. T.Akbulut Aldı

Kendilerini Tebrik Ediyoruz

3. Ar-Ge Proje Pazarı

3. Ar-Ge Proje Pazarı

T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) ve TÜBİTAK desteğiyle düzenlenen 3. Mobilya Ar-Ge Proje Yarışması 05-06 Kasım 2015 tarihinde Adana’da gerçekleştirilmiştir.

Ar-Ge Proje Yarışması’na profesyoneller, akademisyenler, öğrenciler ve sanayiciler tarafından proje başvuruları yapılmıştır. İlk etapta konunun uzmanı sanayiciler ve akademisyenler tarafından yapılan puanlama sonucunda, en çok puanı alan ilk 15 proje belirlenmiştir. Finale kalan proje sahipleri İnovasyon Haftası’na katılmak üzere Adana’ya davet edilmiştir. İkinci aşamada ise Türkiye Mobilya Endüstrisi’nin önde gelen sanayicileri ve sektör temsilcileri ile tasarım alanında önemli isimlerden oluşan beş kişilik jüri önünde yapılan sunumlar ve soru-cevap süreci sonrası en iyi 3 proje belirlenmiştir.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Doç.Dr. Zeki CANDAN ile Prof.Dr. Turgay AKBULUT; İTÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd.Doç.Dr. Ali KILIÇ ile Prof.Dr. Ali DEMİR; Alexandria Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ahmed HASSANIN; National Research Centre of Egypt’den Dr. Tamer HAMOUDA; Orman Endüstri Mühendisi Mert YILDIRIM; İstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Gani Can SOMUNCU, Anıl SARAK, Sivan SUNOBAR, Berfu ÖZTAHTACI, Turan Sergen DİVRİK ve Pelin YAŞAR’ın yer aldığı Uluslararası Proje Ekibi tarafından geliştirilen “Yüksek Performanslı Mobilyalar İçin Hibrit Biyokompozitlerin Geliştirilmesi” konulu proje, 1.lik Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

Ayrıca Doç.Dr. Zeki CANDAN, Gani Can SOMUNCU, Pelin YAŞAR ve Mert YILDIRIM tarafından hazırlanan “Mobilyada Nanoteknoloji Uygulamaları” konulu proje ile “Renkli ve Çevreci Mobilyalar” konulu proje, aynı yarışmada finale kalmış ve İnovasyon Haftası’na davet edilerek sergilenmiştir.

En İyi Proje Ödülü’ne layık görülen Proje Ekibi’ne ödülünü TİM Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ ile önde gelen işadamı ve sektör temsilcileri takdim etmiştir. 3. Mobilya Ar-Ge Proje Yarışması, Türkiye Mobilya Endüstrisi’nin gelişmesi, pazar hacmini genişletmesi, Ar-Ge ve inovasyon ile yüksek katma değere sahip inovatif ürünlerin geliştirilerek ticarileştirilmesi, ihracat hacminin artırılması ve üniversite-sanayi-devlet işbirliklerinin geliştirilmesi hedefiyle düzenlenmektedir.

Kazanmış oldukları bu büyük başarıdan dolayı proje ekibinin koordinatörlüğünü yapan İÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zeki CANDAN’ı, diğer Öğretim Üyelerini ve Öğrencilerini tebrik ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir