Kısa Özgeçmiş

1987 yılında HÜ. Ağaçişleri End. Müh. Bölümünden mezun olan Tunçel, Aynı yıl girdiği İÜ. İşletme İktisadı Enstitüsü’nü, 1989 yılında bitirdi ve 1997-2000 yıları arasında HÜ. Ağaçişleri End. Müh. Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Bu bölümde “Bilgisayar Teknolojilerinin Yönetim Organizasyonuna Etkileri Üzerine Araştırmalar” başlıklı tezini hazırladı.

1999 yılından bu yana çeşitli sektörel dergilerin yayın kurullarında yer aldı. 2015 Yılında Preston Ünv.’den Yönetim Organizasyonu konusunda hazırladığı tez çalışması ile Doktor unvanını aldı.

Özel sektörde uzun dönem profesyonel yöneticilik yapan, sürekli gelişim felsefesini benimseyen Tunçel, Kaizen, 6 Sigma konularında sektörde öncü çalışmalar yaptı. Birçok ulusal ve uluslararası kongre ve panellerde üretim yönetimi, endüstri 4.0, dijitalleşme, verimlilik vb. konularda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Profesyonel yöneticiliğinin yanı sıra, Düzce Ünv. Orman End. Müh. Bölümünde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Finans Yönetimi derslerini verdi. 4 dönem Orman Müh. Odası İstanbul Şube yönetiminde bulundu. Tüm çalışma ve makalelerini sabittuncel isimli web sayfasında paylaşmasının yanı sıra, meslektaşı ile birlikte kurduğu InnoTechTalks isimli youtube kanalından 2020 yılından bu yana teknoloji ve inovasyon konularında paylaşımlarda bulunmakta. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ağaç ve Peyzaj AŞ’de Sürdürülebilirlik Müdürü olarak görev yapan Tunçel, evli ve 2 kız babasıdır.

Detaylı Özgeçmiş