Share This:

IV. Ulusal Ormancılık Kongresi

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Fakültesinin 50. yılına özel olarak 6-9 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen. IV. Ulusal Karadeniz Ormancılık Kongresinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç ve Peyzaj AŞ.’nin Ar-Ge ekibi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ve Karadeniz Teknik Üniversitesinden hocalarımızın bilimsel katkıları ile yapılan araştırma sonuçlarını hazırladığımız bildiri kapsamında paylaştık.

Online olarak kongrede “Farklı Toprak Karışımlarında ve Farklı Dikim Aralıklarında Tulipa Oscar Türünün Gelişim Potansiyelinin Belirlenmesi” ile ilgili Ağaç ve Peyzaj AŞ’nin kendi bitkisel harç üretim tesislerinde elde edilen karışımlar kullanılarak dikimler yapılmıştır. Kurumun kendi Ar-Ge ekibinin yaptığı bu çalışmaların sonuçları periyodik olarak incelenmiş ve kayıt altına alınmıştır.

Buradan elde edilen sonuçlar istatistiksel açıdan incelenerek gerekli çıkarımlar yapılmıştır. Yapılan bu çalışmanın sonuçları kongre katılımcıları ile paylaşılmıştır. Bahsi geçen bildirimizin özetine KTÜ’nin karok2021 sitesinden ve ResearchGate sayfamdan kongre özet kitapçığına ulaşabilirsiniz.

Sunum dosyasına Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir