Yazım Kuralları ve Yayın Kriterleri

Makaleler 5000 kelime veya 2MB’ı geçmemeli yazı karakteri “Times New Roman”, 12 punto ve 1,5 aralıklı M/S Word formatında yazılmış olmalı. Marjlar A4 kâğıdına göre düzenlenmiş soldan ve üstten 3cm, sağdan ve alttan 2cm olmalı. Tüm sayfaların alt sağ köşesinde sayfa numarası bulunmalıdır.

Makaleler, konu bütünlüğünü sağlayacak düzende anlaşılır ve akıcı Türkçe dilde yazılmalı. Başlık ve tali başlıklar, resim, tablo ve şekiller konu sırasına göre numaralandırılmış olmalı. Teknik yayınlarda 600 kelimeyi geçmeyecek İngilizce Özet (Abstract) ve yine max. 300 kelimelik Türkçe özet yazılmalı.

Yayın sahipleri yayınlarında unvanlarını ve e-posta adreslerini belirtmeli. Yayınlar görsel materyaller ile desteklenmelidir.

Görsel materyaller makalenin içerisinde olmalı ayrıca gönderilmemelidir.

Yayınlarınızı e-posta yolu ile admin@sabittuncel.com adresine “sabittuncel.com sitesinde yayınlanmak üzere” ibaresini de ekleyerek gönderebilirsiniz.

Her ay’ın 12’sine kadar gelen yayınlar aynı ayın 15’i ile 30’u arasında yayın kurulumuz tarafından incelenir. Bu aralık içerisinde düzeltme gereken yayınlar ile ilgili yazara geri dönülüp bilgi verilir gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra, her ayın 1–15 arasında sitede yeni bir makale yayına alınır. Yayına giren makaleler tüm e-bülten üyelerine aylık bülten ile bildirilir. Ayrıca web sayfasında yayınlanan makaleler basılı yayın olarak editörlüğünü yaptığım dergide konu bütünlüğü içerisinde ise yayına alınır. 

Sitede yayına yeni giren makale veya haber ilk sayfada yayınlanır. www.sabittuncel.com sitesinde yayınlanan tüm yazılardaki düşünsel ve teknik sorumluluk eserin sahibine ait olup sayfa yöneticisi (admin) ve yayın kurulu sorumlu tutulamaz.

Başka bir yayında yayınlanmış yazı veya kongre bildirileri mutlaka ilk kaynağı yazarı tarafından belirtilerek gönderilmelidir.

Sitede yayınlanan tüm yazı ve içerikler kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.