V. Uluslararasi Mobilya Kongresi

Share This:

V. Uluslararası Mobilya Kongresi

1-4. Kasım.2018 tarihleri arasında “Yenilikçi ve Gelecekçi Yaklaşımlar” ana teması ile bu yıl Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ev sahipliğinde  Eskişehir’de  düzenlenecektir.

1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği tarafından gerçekleştirilen ilk Ulusal Mobilya Kongreleri serisinin devamı olarak düzenlenecek olan V. Uluslararası Mobilya Kongremizde ulusal ve uluslararası alanda Mobilya sektörü üzerine çalışan akademisyenlerin ve profesyonellerin bilimsel çalışmalarını paylaşmak üzere bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini aktarması ve Mobilya alanı üzerine disiplinlerarası çalışmaların paylaşılması amaçlanmaktadır. 

Mobilya sektörü Türkiye’de ve dünyada her zaman ekonomilerin öncelikli alanlarından biri olurken, beraberinde; işletme, pazarlama, mühendislik  ve tasarım disiplinlerinin de ortak paydasında yer almaktadır. 

Türk mobilya endüstrisinde, çoğu geleneksel yöntemlerle çalışan atölye tipi, küçük ölçekli işletmeler ile birlikte, son yıllarda orta ve büyük ölçekli işletmelerin sayısı da hızla artmaya başlamıştır. Yeni malzemeler ve üretim yöntemleri ile teknoloji tabanlı gelişmelerin hızla yaygınlaştığı Mobilya Sektöründe tasarım rekabetin önemli bir aracı olmuştur.

1-4.Kasım.2018 tarihleri arasında Eskişehir’de düzenleyeceğimiz, V. Uluslararası Mobilya Kongresi kapsamında. Mobilya endüstrisinin Teknoloji ve Tasarım açısından mevcut durumunun değerlendirilerek, “Yenilikçi ve Gelecekçi Yaklaşımlar’’ başlığı altında  alanda çalışan bilim insanlarını ve sektör temsilcilerinin bir araya getirilmesi ve  bilimsel tartışma ortamının oluşturulması amaçlanmıştır. 

1-4.Kasım.2018’ de Anadolu Üniversitesi çatısı altında, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde yapılması planlanan bu buluşma Mobilya sektörüne akademik alanda yeni katkıların yapılmasına olanak sağlayacaktır. Bu amaçla sizleri bildiri, poster ve workshop çalışmalarınızı paylaşmak üzere davet ediyoruz. DÜZENLEME KURULU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir