Share This:

 

Roma Plastik Bayii Toplantısı

Roma Plastik

Roma Plastik

12.Mart.2016 tarihinde Antalya Limak otelde Roma Plastik tarafından düzenlenen bayiler toplantısında Roma Plastik yönetimi benden de sektör hakkında bilgilendirici bir konuşma yapmamı rica ettiler. Bunun üzerine “Ahşap Sektörü ve Mobilya Endüstrisi” başlıklı hazırladığım sunum kapsamında ahşap malzeme nedir? endüstriyel ahşap malzemeler ve diğer yapı malzemelerine göre farklarının neler olduğu ile ilgili kısa bilgiler içeren ve bolca fotoğraflar ile zenginleştirilmiş bir sunum gerçekleştirdim.

Öncelikle Roma Plastik yönetici ve personeline böyle güzel ve kusursuz bir organizasyon için tebrik etmek gerekiyor. Türkiye genelindeki 47 bayisi ve gelen tüm konuşmacı ve konuklar ile tek tek ilgilenmeleri memnuniyet verici idi.

Toplantı öncesi fuaye alanında çay eşliğinde yapılan küçük sohbetlerden sonra toplantının sabah oturumu için salona geçildi. Açılış konuşmaları, iyi dilek ve temennilerden sonra. Roma Plastik firmasının sektördeki yeri, şirket yapısı, kalite anlayışı ve üretimi ile ilgili detaylı bilgilendirme için, konularında uzman yöneticileri çeşitli sunumlar yaptı. Sunumlar kapsamında PVC ve ABS kenar bantlarının üretimi kullanımı ve yeni trendler doğrultusunda çıkan ürünleri tanıtıldı. Bunların yanı sıra Roma Plastik firmasının kendi üretimi olan EVA, PVA ve kontak yapıştırıcılar konusunda yine konunun uzmanından detaylı bilgileri içeren bir sunum izlendi.

Programın öğleden sonraki seansında davetli konuşmacıların sunumlarına yer verildi. Bu bölümde ben Dr. Müh. Sabit Tunçel “Ahşap Sektörü ve Mobilya Endüstrisi” başlıklı sunumumda, sektörün geçmişten günümüze hangi evrelerden geçerek bu zamana geldiğini. Gelişen teknolojinin ahşap sektöründeki yansımaları ve endüstriyel ahşap malzemenin kullanım alanları hakkında kısa bilgileri görsel destekli olarak anlatmaya gayret ettim. Benim bu sunumumdan sonra günün son konuşmacısı Mehmet Auf Bey “Hep birlikte başarının yolunda” temalı konuşmasında büyüme, kişisel gelişime ve başarıyla ilgili hikayeleriyle dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Aynı günün akşamında tüm davetli katılımcılar ile birlikte 20. kuruluş yılı kapsamında düzenlenen Gala gecesinde Roma Plastik ekibinin 20. Yıl pastasını kesmesi ve bu coşku dolu keyifli anı davetliler ile paylaşması ile gece tamamlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir