Share This:

Mobilya Ar-Ge Proje Yarışması

Doç.Dr. Zeki CANDAN ve Özkan OCAK
Mobilya Ar-Ge Proje Yarışması’nda 3. lük Ödülü Aldı

2. Ar-Ge Proje Pazarı

2. Ar-Ge Proje Pazarı

T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) ve TÜBİTAK desteğiyle düzenlenen 2. Mobilya ARGE Proje Yarışması ve Pazarı 22-23 Aralık 2014 tarihinde Mersin’de gerçekleştirilmiştir.

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin akademisyen, öğrenci ve mezunları ile özel sektörden girişimcilerin katıldığı AR-GE Proje Yarışması’na 150’nin üzerinde proje başvurusu yapılmıştır. İlk başvuru sonrası konunun uzmanları tarafından yapılan puanlama sonucu önce ilk 70 proje, sonra ilk 30 proje seçilerek Mersin’e davet edilmiştir. Burada Türkiye Mobilya Endüstrisinin önde gelen firma ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinden oluşan 4 kişilik jüri huzurunda yapılan sunum sonrası ilk 10 proje belirlenmiştir. Yarışmanın ikinci gününde ise sahnede MOSFED Başkanı Sayın Ahmet GÜLEÇ, Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO Sayın Memduh BOYDAK, Koleksiyon Mobilya Kurucusu Sayın Faruk MALHAN ve TİM Başkan Vekili Sayın Tahsin ÖZTİRYAKİ’den oluşan jüri ve seyirciler huzurunda yapılan sunum ve soru-cevap sonucunda en iyi ilk 3 proje belirlenmiştir.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zeki CANDAN ve İÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü eski mezunlarından olan Lineadekor Üretim Planlama Müdürü Özkan OCAK tarafından geliştirilen “Hayat Kurtaran Akıllı Yatak: MedBed” isimli proje, 3.lük ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Doç.Dr. Zeki CANDAN ve Özkan OCAK’a ödülünü, TİM Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ ile önde gelen işadamı ve sektör temsilcileri takdim etmiştir. Ödül törenine Mersin Valisi, Milletvekilleri, TİM Başkanı, AKİB Başkanı, çok sayıda Belediye Başkanı, bürokrat, işadamı, akademisyen, öğrenci ve girişimci katılmıştır. 2. Mobilya ARGE Proje Yarışması ve Pazarı, AR-GE ve inovasyon ile yüksek katma değerli ürünlerin geliştirilerek ticarileştirilmesi, ihracat hacminin artırılması ve üniversite-sanayi işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Doç.Dr. Zeki CANDAN ve Orman Endüstri Mühendisi Özkan OCAK’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir