Share This:

Sempozyum

Sempozyum Görseli

Sempozyum Görseli

Orman Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen “2023’e Doğru 3. Doğa ve Ormancılık Sempozyumu”; bilim insanları, bildiri sahipleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, özel sektör temsilcileri ve katılımcılar ile birlikte 450 kişinin katılımı ile 26-29/Kasım/2015 tarihleri arasında Antalya Belek Rixos Premium Otelde gerçekleşti. Sempozyum; saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Sn. Ali KÜÇÜKAYDIN’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Sempozyumda; Orman Mühendisleri Odasının kurucu üyeleri arasında bulunduğu ve 2011 yılında kurulan “Avrupa Ormancılar Konseyi” (kısa adı CEF) dönem başkanı olan, Almanya Baden Wüttenberg Çevre ve Orman Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Barbara KOCH ile Konseyin Danışma Kurulu Başkanı Romanya’dan Mr. Marian STOITESCU birer konuşma yapmışlardır. Ayrıca, Prof. Dr. Barbara KOCH “yaban hayatı izlemesi” konusunda sempozyumda bir bildiri sunmuştur.

Sempozyumla ilgili olarak toplam sekiz oturum düzenlenmiş, ilk 6 oturumda Orman Ekosistemi Kaynaklı Doğal Rekreasyon ve Orman Ekosisteminde Envanter konuları ile Orman endüstrisinde verimlilik, dış ticaretinde gözetim ve karantina konu başlıklı VI. Oturum, İ.Ü. Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Kamil ŞENGÖNÜL tarafından yönetilmiş, oturumda OMO AR-GE Merkezi Başkanı Orman Yüksek Mühendisi&İşletmeci Eşref GİRGİN, Prof. Dr. Mustafa AVCI, Prof. Dr. İsmail AYDIN ve Dr. Muhammet DURGUN tarafından 4 sözlü bildiri değerlendirilmiştir.

Yine Orman endüstrisinde verimlilik, dış ticaretinde gözetim ve karantina konu başlıklı VII. Oturum ise İ.Ü. Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Nusret AS tarafından yönetilmiş, oturumda Orman Endüstri Mühendisi AİMSAD Yönetim Kurulu üyesi Kenan ARICI, Samet AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Munis TEZBAŞARAN, MAKSDER Yönetim Kurulu Üyesi Ali Osman MERTÖZ ve tasarımcı Adnan SERBEST tarafından 4 adet sözlü bildiri değerlendirilmiştir. Sempozyumun kapanış oturumunu, sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Eşref GİRGİN yönetmiştir. Sempozyum yürütme kurulu üyelerinin yer aldığı bu kapanış oturumunda, sonuç bildirisi taslağı maddeler halinde tartışılarak son şekli verilmiş ve oylanarak kabul edilmiştir.

2023’e Doğru 3.Doğa ve Ormancılık Sempozyumun da sunulan bildiriler sempozyum kitabında yer almaktadır ve Orman Mühendisleri Odasından temin edilebilir.

Sonuc Bildirisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir