Share This:

PANEL

Ahşap Sektöründe Yönetime Mühendislik Bakışı

Ağaçişleri Endüstri Mühendisliği Derneği AEMDER tarafından Tüyap işbirliği ile organize edilen “Ahşap Sektöründe Yönetime Mühendislik Bakışı” başlıklı panel süresince üniversite ve özel sektörden konuşmacıların katkıları ile ahşap sanayinin gelişimi ve buna etken unsurlardan mühendis çalışanların sağladığı katma değer üzerine görüşlerini ifade etmişlerdir. 12.10.2015 Pazartesi günü saat 13.00-16.00 arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Karadeniz salonunda gerçekleşen panelde Ağaçişleri Endüstri Mühendisliği Derneği AEMDER adına Sn. Nezih Sağun açılış konuşmasında Ağaçişleri endüstri Mühendislerinin sektöre olan katkılarından ve gerekliliklerinden bahsetmiş. kayıtlı oldukları Orman Mühendisleri Odasının endüstriye yönelik çalışmalarının çok verimli ve isabetli olduğunu, bundan sonra düzenlenecek etkinliklerde Orman Mühendisleri Odasına AEMDER olarak her türlü desteği vereceklerini ifade etmiştir. konuşmasını bitirdikten sonra Orman Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Sn. Yüksel Yüksel’i konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etmiştir. Sn. Yüksel sektörün mühendislere olan ihtiyacından bahsetmiş ve bu sektörün mühendislerini kapsayan 5531 sayılı yetki yasasının tam anlamı ile uygulanır olması için gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade etmiştir. Daha sonra AEMDER başkanı Sn. Mahir Alp konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilmiştir. Sn.Alp Ağaçişleri Endüstri Mühendislerinin sektördeki yeri ve öneminden bahsettikten sonra bu alanda çalışan mühendislerin dernek çatısı altında olmalarının önemi ve derneğin meslektaşlarının her zaman yanında olduğunu onlardan güç alarak çok daha iyi çalışmalar yapacaklarını ifade ederek, Orman Mühendisleri Odası ile birlikte bir çok etkinliğe imza atmak istediklerini ifade etmiştir.

Özel ve kamu sektöründe çalışan meslektaşlarımızın ilgi ile izlediği panelde yapılan protokol konuşmalarından sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ağaçişleri endüstri Mühendisliği Bölümü Dekanı Sn. Prof.Dr. Osman Göktaş üniversite ve sanayi işbirliğini konu alan görüşlerini katılımcılar ile paylaşmıştır.  ikinci konuşmacı olarak Sn. Dr. Sabit Tunçel sektörün gelişiminde mühendislerin katkısı ve ileride daha neler yapılabilirliği konularında görüşlerini paylaşmıştır. Son konuşmacı olarak Sn. Aziz Şasa Rosenhaim Üniversitesi Ağaçişleri bölümünün eğitim sistemi ile ilgili bilgiler vermiş ve sektörün gelişimi için eğitim sisteminin nasıl olmazı gerektiği konusunda görüşlerini paylaşmıştır.

Panelin sonunda izleyicilerden gelen sorular yanıtlanmış ve konuşmacılara plaket taktiminden sonra panel sonlandırılmıştır.

Paneli ile ilgili programı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

PANEL PROGRAMI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir