Share This:

İSTANBUL YEŞİL ALANLAR ÇALIŞTAYI

İBB ve Ağaç AŞ

İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, kentin yeşil alanlarıyla ilgili çalışmaların masaya yatırılacağı “İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı”’nı düzenleyecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak olan çalıştay, 5-6 Şubat 2020 tarihinde İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraki Ağaç ve Peyzaj AŞ. tarafından düzenlenecek İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayın da, “Yeşil Alanlarda Dönüşüm; Kimlik ve Sürdürülebilirlik Amaçlı Çözümler” temasıyla, peyzaj düzenleme çalışmalarında kentin dokusuna uygun ve onunla birlikte yaşayan, akıllı çözümler ile kaynakların daha verimli kullanılması konuları ele alınarak, yol haritası belirlenecek.

ÇÖZÜM VE PROJELER KONUŞULACAK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açılış konuşmasını yapacağı “İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayın da, İstanbul’un gelişen kimliğini yansıtacak doğal bitki örtüsüne uygun yeşil alanlarının hayata geçirilmesi ve sürdürülebilir hale getirilmesi konularında alanında uzman akademisyenler, ilgili sivil toplum temsilcileri, kent paydaşları ve sektör temsilcilerinin katılımıyla çözüm ve proje önerileri görüşülecek.

Çalıştay kayıt formu

Detay

3 thoughts on “İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı

 1. Sayın İlgili,
  İstanbul Metropolü genelinde ve özelinde yeşil alan planlama sistematiğinde kullanılacak bilimsel kriterlerle ancak yeşil alan kimliği ortaya konulabilinir ve bu konudaki sorunlar ve çözüm önerileri tartışılabilinir. Eğer düzenleme kurulu uygun bulduğu takdirde bu konuda bir bidiri ile katılmayı düşünüyorum.
  Türkiye şehırlerine örnek olacak bu konudaki böylr bir Çalıştayı yapmanızın büyük onemi olduğunu vurgulamak isterim
  .Tüm Düzenleme Kurulunu ve emeği geçenleri kutluyor ve başarılarınızın daim olmasını diliyorum.

  Saygılarımla,

  Prof.Dr.Semra Atabay–YTÜ.Şehir ve Bölge Planlama Bl.

  1. Sayın hocam, merhaba
   Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Dekanlığına, program duyurusu hem e-posta aracılığı ile hem de afişleri ve bildiri çağrısı olarak gönderildi.
   Bildiri gönderimleri üzülerek ifade ediyorum maalesef uzatılmış hali ile 17 Ocak 2020’de kapandı şu anda program oluşturuluyor. Çalıştaya katılımınızı ve orada yapılacak toplantılarda katkılarınızı bekleriz,
   Saygılarımla,

 2. Istanbul yeşil alanlarına kimlik kazandırmada baş rolü almış ve dönemimizde birçok ilkleri uygulamış biri olarak bu çalıştayı destekliyorum siyasi bir şova kurban edilmeden uygulama kararları alınırsa çok iyi olacaktır.bu çalışmayı yürekten destekliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir