Sayfa Yükleniyor..
Lütfen Bekleyiniz...
Açılış Sayfası Yap   Sık Kullanılanlara Ekle  
 
İnegöl Semineri Kitabı
Ana Sayfa » YAYINLAR » Kitaplar » İnegöl Semineri Kitabı

İnegöl Semineri Kitabı

İnovasyon1 Kitabı 01

SEMİNER GÖRSELLERİ

    

İÇİNDEKİLER

Kurumsal İnovasyon ve İnovasyonun Kurumsallaşması
Süreç İyileştirmede Kartezyen Mantığın Uygulanması
Lojistik ve Satış Sonrası Servis Uygulamaları
İşletme İçi Gelişimde Sürekliliği Sağlamak
İsrafın Önlenmesi ve Verimlilik
Kümelenme (Cluster) Yaklaşımı ve Yenilikçiliğe Katkısı
Ar-Ge Nedir? Ne Değildir?
     
ÖNSÖZ
 
İçinde bulunduğumuz günlerde gündemimize sürekli yeni kavramlar ve olgular girmekte ve bu gelişmeler istesek de istemesek de bizleri değişmeye ve yeni koşullara uyumlu hale getirmeye zorlamaktadır.
Yeni ve yeniliğe dair ortaya çıkan her şeyin sayısı hızla geometrik olarak artmakta, özellikle bilgi tabanlı sistemlerde adeta bir enformasyon kirliliği yaşanmaktadır. Bizi çevreleyen bu koşullar sağlıklı karar alma ve yürütmemizi yavaşlatan bir sonuca kadar götürebilmektedir.
Çevremizdeki oluşan bu kaotik yapı içinde en doğru seçimi yapabilmemiz için sade ve basit bir yapı kurgulanmalıdır. Karmaşık ve kritik durumlarda referans alınacak en güvenilir çıkış noktası en basit yapılardır. Kelime anlamına bakarak basit yapıların kolay kurulacağı kanaatine kapılmamadır. Zira dünyanın en zor işlerinden birisidir, basit yapılar kurmak.
Mobilya sektörü, ülkemizde bir dönüşüm yaşamaktadır. Dönüşümünü tamamlama evresinde kendisini geleceğe taşırken sadece teknolojinin desteğini arkasına alarak bu süreci tamamlama çabası eksik bir adım olacaktır.
Kanaatimizce sektörel dönüşüm evresinde verilen kararlar ve uygulamalar insan odaklı olmalıdır. Bu bir zorunluluktur. Yani ihtiyaç duyduğumuz dönüşümü ve gelişimi insan sağlayacaktır.
Bu yalın gerçeği ortaya koyarak, emek yoğun sektör olan mobilya sektörünün insan kaynağı açısından sahip olduğu potansiyel avantajın vurgulanması ve örneklerle açıklaması bu kitapta yer almıştır.
  
Prof.Dr. Ercan Tanrıtanır
İ.Ü. Orman End.Mühendisliği


 
Sayba Başına Git
Üye Girişi


 Kullanıcı Adı: 
 Şifre:
 Şifremi Unuttum
 Yeni Üye Kayıt
  
Devamı::.
 

   

İLETİŞİM  | SİTE HARİTASI  | REKLAM

Faydam Bilişim - Tasarım ve Programlama